cz-why-henkel-header-collage

Troufáme si na změnu.

Pokud si kladete otázku „Proč Henkel Česká republika?“, odpověď je jednoduchá: Pro našeho odvážného ducha. V srdci jsme průkopníky pro dobro celých generací. Společně se snažíme změnit život miliard lidí prostřednictvím našich výrobků, služeb a řešení. Poznejte své budoucí kolegy a zjistěte, proč je podle nich Henkel jedinečný.  

#1 Ve společnosti Henkel Česká republika můžete přinést změnu.

Henkel má významnou podnikatelskou historii. Ve všech našich pobočkách se chceme neustále zlepšovat, proto naši zaměstnanci zpochybňují status quo a chovají se jako podnikatelé, přinášejí nové nápady, urychlují naši digitální transformaci a mění tak trhy, výrobky a služby. 

Koláž pracovísk spoločnosti Henkel. Obrázky zobrazujú technológiu, digitálnu transformáciu a originálne nápady.

Poháníme digitální transformaci nejen zevnitř, ale i zvenčí.
Našim cílem je neustále rozvíjet klíčová aktiva: produkty a technologie Henkel. Neustále připojený svět mění nejen potřeby spotřebitelů, ale i jejich nákupní rozhodnutí. Už neposkytujeme jednotlivé produkty, ale nabízíme důkladně integrované služby, které se díky digitálním zařízením jednoduše používají.


Digitální znalosti zpřístupňujeme každému našemu týmu. 
Naše celosvětová iniciativa Digital Upskilling nabízí na míru šitá školení pro všech asi 48 000 zaměstnanců společnosti Henkel rozdělených do různých skupin podle pracovní pozice. Transformace neproběhne ze dne na den – vyžaduje čas. Podle nás jsou intuitivní a personalizované formáty školení skvělou motivací a jistotou, že se stále učíme a rozšiřujeme. Prostřednictvím iniciativy Digital Upskilling společnost Henkel nastavuje standard digitálních znalostí pro celou společnost. Nemůžeme přinášet změnu, dokud neintegrujeme každého manažera, každého člena týmu a každého stážistu, který u nás pracuje.
 

why-henkel-collage-hao-desktop-Seznamte se s Haem, vedoucím Mobile App Factory: „Slyšeli jste o inovačním centru Henkel dx? Vytvořením této organizace potvrdili své inovativní smýšlení. Jako vedoucí Development Factory v Berlíně zbožňuji, když lidi tvoří od nuly. Být součástí této digitální transformace a budování platformy je skvělá zkušenost a je to jedna z věcí, které si na své kariéře ve společnosti Henkel cením nejvíc.“ 

Díky novým technologiím, experimentům s novými obchodními modely a zavedením digitálního ekosystému podporujeme našeho podnikatelského ducha. 
Díky Henkel (dx) jsme započali novou kapitolu a spojili jsme digitální sféru, řízení obchodních procesů a IT expertizu s cílem řešit nejtěžší výzvy a přeměnit hrozby v příležitosti. Naše centra Innovation Hubs se zaměřují na největší trendy, například platformové hospodářství, změny u zákazníků a spotřebitelů, poskytování služeb založené na výsledcích a princip Lean-Fast-Simple. 

Inovujeme díky spolupráci.
Spojujeme startupy s podnikáním Henkelu, abychom posílili vývoj přelomových technologií. Věříme, že nejlepší řešení vzniknou tehdy, když se nové myšlenky střetnou se správnými zdroji. Organizace Henkel Tech Ventures vytvořila rozsáhlou síť, která pokrývá všechny oblasti výrobního průmyslu. 

Objevujeme nová prostředí s našimi inkubačními týmy.
Chceme urychlit inovace a budovat nové obchodní modely, proto naše divize Consumer Brands vytvořena interní továrnu na nápady a inkubační týmy – tyto think tanky spojují agilní pracovní postupy se škálou a expertizou globální firmy.
 

why-henkel-collage-esther-desktop-Seznamte se s Ester, zakladatelkou a vedoucí Fritz beauty Lab: „Od doby, kdy jsem nastoupila do společnosti Henkel jsem vyzkoušela více pracovních pozic. V roce 2020 jsem založila Fritz Beauty Lab, který je součástí firemních struktur společnosti Henkel, ale funguje jako start-up, a proto je agilní a rychlý. Moje práce mi umožňuje dělat to, co mě baví a dosáhnout tak skvělých výsledků.“

Why Henkel - Video - Thumbnail

#2 Ve společnosti Henkel Česká republika jsme týmoví hráči.

Máme přibližně 48 000 zaměstnanců z celého světa a víme, že náš globální tým tvoří lidé z různých prostředí, s různými zkušenostmi a přístupy ke kreativitě. A to je základ našeho úspěchu.

Koláž pracovného prostredia spoločnosti Henkel. Naši zamestnanci Henkel vždy pracujú v tíme.

Věříme, že vedení se týká každého. 
Ať už vedete tým nebo ne, můžete přinést změny a zlepšit spolupráci, inovovat, postavit se za svoje výsledky, ale i za lidi okolo vás a budovat tak silný základ, který formuje firemní kulturu společnosti Henkel. Podporujeme naše zaměstnance, aby v rámci svého chování a rozhodování mysleli na hodnoty Henkelu a cenili si zpětné vazby, díky které se učí a rostou. My všichni ve společnosti Henkel musíme přeměnit čtyři závazky vedení do praxe. 

1. Chováme se jako podnikatelé
Troufáme si riskovat, abychom vytvořili vzrušující obchodní příležitosti. Jsme odhodlaní podporovat inovace a každodenní zlepšení. Podporujeme kulturu včasného a jasného přijímání rozhodnutí. 

2. Spolupracujeme jako silné týmy
Vždy spolupracujeme jako jeden tým v nejlepším zájmu společnosti Henkel. Spolupracujeme na základě důvěry a transparentnosti. Ceníme si diverzity, zvědavosti a otevřené mysli. 

3. Rozvíjíme lidi s vášní
Jsme zodpovědní za budování a rozvoj nejlepšího týmu. Přinášíme našim lidem výzvy a uznání. Dáváme a dostáváme zpětnou vazbu, abychom se neustále učili. 

4. Stojíme za našimi výsledky.
Vytváříme nejlepší řešení pro naše zákazníky. Přebíráme přímou zodpovědnost, abychom dosáhli ambiciózních cílů. Dodržujeme sliby a závazky.

 

why-henkel-collage-kerstin-desktop-Seznamte se s Kerstin, European Technical Manager: „Jak se stát lídrem a inspirovat tak další ženy? Pracujte ve společnosti Henkel. V divizi Adhesive Technologies na pozici Director Innovation Packaging jsme díky spolupráci a podnikavému duchu přinesli skvělé inovace. Můj úspěch nepomáhá jen mě, ale i ostatním ženám. Závazky lídrů společnosti Henkel beru velmi vážně a podporuji členy svého týmu, aby rostli.“

Rozmanitost, Rovnost a Začlenění jsou hluboko zakořeněné v hodnotách naší firmy.
Pro Henkel jsou Rozmanitost, Rovnost a Začlenění víc než jen populární výrazy nebo něco, co je pěkné mít. Pro nás jsou Rozmanitost, Rovnost a Začlenění nevyhnutelností a obchodní povinností hlubokou zakořeněnou v naší firemní strategii a hodnotách. Naši zaměstnanci nemají stejné pohlaví, věk, sexuální orientaci nebo náboženské vyznání. Mají různý etnický a kulturní původ, přinášejí různorodé zkušenosti, schopnosti a jsou různorodí v mnoha ohledech. Našim cílem je podporovat kulturu sounáležitosti a snažíme se o spravedlivost, abychom maximalizovali potenciál diverzity. Proto aktivně podporujeme inkluzivní chování mezi zaměstnanci, zvyšujeme povědomí a podporujeme prostředí, které vítá a přijímá jednotlivé rozdíly. Zjistěte víc o přístupu a iniciativách Henkelu v oblasti Rozmanitosti, Rovnosti a Začlenění (henkel.com).

Vytváříme nový koncept inteligentní práce.
Vnímáme, že zaměstnanci potřebují flexibilitu a větší symbiózu mezi pracovním a soukromým životem. Naším cílem je zkombinovat práci z domu a kanceláře, nabízet vysokou flexibilitu pro individuální potřeby, a tak vytváříme základ pro produktivní pracovní prostředí budoucnosti. Některé pozice si vždy budou žádat práci přímo na místě, jiné vůbec nevyžadují fyzickou přítomnost v kanceláři a mnohé pozice ve společnosti Henkel jsou hybridní. Věříme, že práce na dálku může představovat až 40 % pracovního času na hybridních pozicích. Může to být i jeden týden do měsíce. Naše kanceláře vždy hrály a budou hrát důležitou rolu ve firemní kultuře – umožňují spolupráci, inovace, výměnu znalostí a jsou místem pro sounáležitost a komunitu, která formuje ducha společnosti Henkel. Budeme dál vylepšovat naše pracovní prostředí, kanceláře, budovy a budeme je připravovat na budoucnost.

Věříme, že každý by měl mít možnost mít kariéru i rodinu.
Nevyhnutelnou součástí flexibility pracovního života je dát rodičům větší svobodu a šanci pracovat z domu, nejen z kanceláře. Infrastruktura v tomto kontextu sehrává významnou roli. V naší centrále v Německu máme tři školky pro zaměstnance společnosti Henkel. V různých zemích nabízíme nebo ulehčujeme péči o děti a poskytujeme další služby na podporu zaměstnanců.

Zjistěte více

#3 Ve společnosti Henkel Česká republika můžete budovat svou kariéru.

Jsme rádi, když vidíme naše zaměstnance růst po pracovní i osobní stránce. Nabízíme mnoho příležitostí učit se, dostat zpětnou vazbu a usměrnění a získat různorodé a mezinárodní zkušenosti. Věříme, že změna perspektivy nám přinese o dost větší úspěch než izolované konání a růst. V nadnárodní společnosti, jakou je Henkel, je další krok přímo před vámi.

Koláž pracovného prostredia spoločnosti Henkel. V spoločnosti Henkel ste strojcom svojej kariéry.

Nabízíme mezinárodní příležitosti.
Henkel vám pomůže rozšířit obzory, protože lidé s mezinárodními zkušenostmi do našeho globálního týmu přinášejí úspěch a inspiraci. Ve velké společnosti jako je Henkel vaše kariérní cesta nemusí být lineární. Vyzkoušejte si práci na různých pozicích, v různých městech nebo dokonce v různých zemích. Vysoce výkonným zaměstnancům nabízíme filozofii „třikrát dva“: V průběhu své kariéry mohou pracovat na minimálně dvou pozicích, ve dvou různých zemích a dvou různých divizích. 

Spoléháme se na výkon. A odměňujeme ho. 
Základní součástí naší firemní kultury je odměňovat výkon a motivovat zaměstnance. Věříme ve stanovení ambiciózních cílů a odpovídající odměňování silných a špičkových výkonů. Kromě toho nabízíme atraktivní benefity. 

Zaměstnance podporujeme v maximálním rozvoji jejich dovedností. 
Chcete zdokonalit a rozšířit své znalosti a zkušenosti? Náš Henkel Learning Hub je tu pro vás! Můžete získat přístup k více než 8 000 prezenčních a digitálních učebních zdrojů se zaměřením na různá témata a rozšířit si tak odborné obzory. Naším cílem je zajistit zaměstnancům na budoucnost a pomoct jim budovat důležité dovednosti, které jim prostřednictvím učení umožní naplno využít svůj potenciál. 

Věříme, že zpětná vazba má velký dopad na váš rozvoj, proto vám naše kultura umožňuje dávat a dostávat zpětnou vazbu od kolegů nebo nadřízených. Aby vše bylo ještě jednodušší, spustili jsme nový nástroj pro sdělování zpětné vazby, který vám umožní posílat a dostávat pochvalné kartičky KUDOS, abyste mohli ocenit kolegy a vzájemně se pochválit 

Vytváříme příležitosti pro váš rychlý růst. 
Náš globální program „BE PART“ vám umožní rychlý start. Pomocí digitálního obsahu a offline aktivit pomůže BE PART novým zaměstnancům pochopit způsob práce ve společnosti Henkel a rychle si na něj zvyknout. Dostanete všechny důležité informace, které budete potřebovat po dobu prvních šesti měsíců u nás.

Jsme pevně přesvědčeni, že je důležité převzít zodpovědnost co nejdříve, proto vám přidělíme projekty hned na začátku, abyste se mohli učit, tvořit a posouvat.

 

Jsme stále v pohybu a hledáme nové skvělé nápady. 
Jak uvádíme v našem prvním závazku vedení, jednáme jako podnikatelé. To znamená, že musíte předvídat budoucí trendy a potřeby zákazníků rychleji než trh, být proaktivní a bojovat za své nápady. Při experimentech se snažíme postupovat rychle a následně je buď využijeme nebo necháme být. Přidejte se k nám a rozšiřte tak naše podnikatelské modely z čistých produktů na poskytování poprodejních, nových služeb a řešení založených na výsledcích. Naše divize Consumer Brands spustila aplikaci Choicify pro výběr barvy založený na umělé inteligenci. S Persil Service jsme na trh Laundry & Home Care uvedli mobilní čistírnu textilu. Naše divize Adhesive Technologies vytvořila papírová brčka, která v tekutině vydrží dlouho bez rozmočení. 

Vytváříme příležitosti pro rychlý růst.
Díky různým programům pro studenty a absolventy, v rámci kterých mohou objevovat svůj talent, vášeň a nápady, přičemž jsou vedeni a mentorováni, dbáme na to, abychom hledali talenty. Jsme přesvědčení o síle zodpovědnosti v rané fázi, a proto vytváříme programy, ve kterých mladí profesionálové absolvují výzvy a mají možnost učit se, tvořit a posouvat se vpřed. Nezaleží na tom, v jakém týmu, funkční oblasti nebo divizi naši zaměstnanci působí. Podporujeme je, aby se aktivně zapojili – a to nejen jako stážisti, ale i jako mezinárodní manažeři. Ve společnosti Henkel věříme, že právě na tomto jsou postavena pracovní místa budoucnosti.

 

why-henkel-collage-nicolas-desktop-Seznamte se s Nicolasem, Regional Purchasing Manager: „Ve společnosti Henkel jsem začal pracovat jako stážista v Brazílii a o šest let později jsem se přesunul do Německa. Moji nadřízení mi pomohli růst a rozvíjet kariéru. Už na začátku jsem převzal zodpovědnost a jsem vděčný za nespočet příležitostí, které Henkel nabízí. Mým oblíbeným projektem bylo snížení naší globální stopy změnou místních smluv o dodávkách energie z běžné na zelenou energii. Tato firma je stále v pohybu, stejně jako já.“

#4 Ve společnosti Henkel Česká republika nabízíme více než práci. 

Jako lídři v oblasti udržitelnosti se snažíme být průkopníky nových řešení pro udržitelný rozvoj a zároveň pokračovat v zodpovědném formování našeho podnikání a zvyšovat ekonomický úspěch. Tato ambice zahrnuje všechny činnosti naší společnosti – v rámci celého hodnotového řetězce. 

Koláž prostredia spoločnosti Henkel a zodpovednosti, ktorú preberáme. V spoločnosti Henkel zamestnanci robia viac, než len prácu.

Jsme odhodláni být lídry v oblasti udržitelnosti. 
Naším cílem je vytvářet udržitelnou hodnotu vším, co děláme – spolu se zaměstnanci, partnery a zainteresovanými stranami. Přebíráme zodpovědnost za bezpečnost a zdraví zaměstnanců, zákazníků a spotřebitelů, ochranu životního prostředí a kvalitu v komunitách, ve kterých působíme. 

Přispíváme k ochraně klimatu, využíváme obnovitelné zdroje energie a snižujeme spotřebu energie a emise. 
Dlouhodobou vizí společnosti Henkel je stát se klimaticky pozitivní a dosáhnout pokroku v dalších relevantních částech hodnotového řetězce, a tak i aktivně přispívat k ochraně klimatu. Na cestě ke klimatické pozitivitě chceme do roku 2030 snížit spotřebu energie v našich výrobních závodech o 50 % na tunu výrobku a uhlíkovou stopu naší výroby o 75 % ve srovnání se základním rokem 2010. Kromě toho se snažíme do roku 2030 získat 100 % elektrické energie, kterou nakupujeme na výrobu, z obnovitelných zdrojů.

Vytvářením inteligentních obalů poháníme pokrok směrem k oběhovému hospodářství. 
Naším posláním je zahrnout materiály z udržitelných zdrojů do inteligentních návrhů, aby se cyklus uzavřel. Naším cílem je navrhovat obaly z nejudržitelnějších dostupných materiálů a zároveň používat co nejmenší množství obalového materiálu – to vše bez snížení vysoké úrovně výkonu, kterou spotřebitelé očekávají. Do roku 2025 chceme snížit množství primárních plastů z fosilních zdrojů v našich spotřebitelských výrobcích o 50 %. Dosáhneme toho zvýšením podílu recyklovaných plastů na více než 30 %, snížením objemu plastů a stále častějším používáním plastů na biologické bázi.

Jsme odhodláni rozšířit náš pozitivní vliv na komunity. 
Chceme aktivně přispívat ke společenskému pokroku a podpoře lidí. Pro rok 2025 jsme si stanovili cíl přispět ke zlepšení života 20 milionů lidí na celém světě. Na podpoře sociálního pokroku spolupracujeme s neziskovými organizacemi. Například partnerství s rozvojovou organizací Solidaridad se zaměřuje na odbornou přípravu a další vzdělávání drobných zemědělců s cílem zlepšit živobytí a posílit ochranu přírody prostřednictvím metod ekologického zemědělství.

 

why-henkel-collage-eduardo-desktop-Seznamte se s Eduardem, International Packaging Manager: „Vždy pro mě bylo důležité nejen pracovat, ale také nějakým způsobem zlepšovat životy lidí. Práce ve společnosti Henkel mi umožňuje rozvíjet se v mém oboru, bavit se při práci a činit svět udržitelnějším. Mým posláním jako manažera pro obaly je snižovat spotřebu plastů. Pro mě je to víc než jen práce.“

Naše aktivity organizujeme ve čtyřech oblastech.

1. Firemní dobrovolnictví: V rámci našeho firemního závazku podporujeme zaměstnance a bývalé zaměstnance v dobrovolnických aktivitách ve vzdělávací, sociální, zdravotnické, kulturní či ekologické sféře, ale vítáme i týmové dobrovolnické aktivity.

2. Sociální partnerství: V rámci firemního závazku uzavíráme sociální partnerství a aktivity v komunitách, ve kterých působíme, na podporu vzdělávání, které řídí Henkel Corporate Citizenship a obchodní divize.

3. Pomoc v nouzi: Po přírodních katastrofách Henkel reaguje rychle a bez byrokracie, aby poskytl pomoc tam, kde je potřeba, v jakémkoli koutě světa.

Založili jsme nadace.
Od roku 1958 podporuje nadace Dr. Jost Henkel Stiftung akademickou rozmanitost a podporuje ambiciózní mladé lidi ve studiu – flexibilním, jedinečným a mezinárodním způsobem. V lednu 2011 společnost Henkel založila nadaci Fritz Henkel Stiftung, která zastřešuje naši společenskou angažovanost a podporuje naše aktivity. Podtrhuje náš dlouhodobý závazek k sociální angažovanosti, která přesahuje rámec přímých obchodních zájmů. Pod záštitou Fritz Henkel Stiftung byla na Slovensku založena i Nadace Henkel Slovensko, která primárně pomáhá cílové skupině seniorů.

 

why-henkel-collage-isabella-desktop-


 

Seznamte se s Isabellou, Regional Diversity and Inclusion Manager LATAM: „Ve společnosti Henkel pracuji jako manažerka pro diverzitu a inkluzi a sociální angažovanost naší firmy mě vždy inspiruje. Zapojila jsem se do jednoho z projektů MIT v Ugandě a pracovala jsem jako dobrovolnice v sirotčinci. Tuto iniciativu zahájil a vedl jiný kolega ze společnosti Henkel a pomohla více než 1 000 lidem v Ugandě z hlediska vzdělávání, zdraví, jistoty zaměstnání a bezpečnosti. Zapojením se do takových projektů mohu ovlivnit nejen svou práci, ale i místní dění ve společnosti po celém světě.“

Prozkoumejte výhody práce ve společnosti Henkel a Henkel Česká republika

Zjistěte více o své budoucnosti ve společnosti Henkel

Tváre rôznych zamestnancov spoločnosti Henkel. Vyžaruje z nich sebavedomie a usmievajú sa.

Pojďme společně přinést změnu

Kariéra v naší společnosti znamená růst v energické a různorodé kultuře založené na důvěře a sounáležitosti a možnost realizovat nové ideje v praxi.

Máte odvahu přispívat ke změnám? Ozvěte se nám.