VÝZKUM A VÝVOJ

Výzkum a vývoj v Henkel Adhesive Technologies

Inovativní myšlení a podnikatelský duch jsou součástí naší DNA. Jsme zvídaví a nadšení odborníci s hlubokými znalostmi trhu a aplikací založenými na bezkonkurenčním technologickém portfoliu. Úzce spolupracujeme s našimi zákazníky a partnery po celém světě a vytváříme řešení na míru - navrhujeme nové produkty, zvyšujeme výkonnost a zvyšujeme udržitelnost výrobků.

NAŠE OBLASTI VÝZKUMU A VÝVOJE

Adhesives Technologies výzkum

Adhesive Technologies zaměřuje své inovační aktivity a zdroje na vývoj technologií a rozšiřování spolupráce s partnery, dodavateli, zákazníky, univerzitami a začínajícími firmami, které se řídí klíčovými megatrendy. Mezi tyto trendy patří mimo jiné urbanizace, mobilita, konektivita, digitalizace a udržitelnost.

Urbanizace

Díky našim inovativním řešením podporujeme přeměnu městských oblastí, abychom zlepšili jejich obyvatelnost a snížili dopady na životní prostředí a zároveň maximalizovali ekonomické a sociální přínosy. Činíme tak například tím, že vyvíjíme řešení lepení, která přeměňují dřevo na vysoce výkonný stavební materiál.

Mobilita

E-mobilita rychle nabírá na obrátkách. Důvodem je rostoucí povědomí lidí o změně klimatu a jejich touha po udržitelné mobilitě. Díky našim inovativním lepidlům a těsnicím materiálům hrajeme klíčovou roli při montáži baterií a bezpečnosti elektromobilů, a tak určujeme budoucnost mobility.

Konektivita

Konektivita se dotýká téměř všech oblastí života, od pokročilých asistenčních systémů pro řidiče až po chytré telefony nebo připojená domácí zařízení, a stejně tak i naše řešení. Vyvíjíme produkty, které zdokonalují dnešní elektronické technologie a umožňují digitalizovanou budoucnost.

Digitalizace

Ať už jde o umělou inteligenci nebo rozšířenou realitu: Systematicky analyzujeme, měříme a vyhodnocujeme naše nové produkty pomocí různých digitálních nástrojů. Využívání našich datových analýz a platforem nám umožňuje nejen sledovat data v reálném čase, ale také vytvářet transparentnost výsledků našeho výzkumu po celém světě. Mimo jiné využíváme analýzy životního cyklu, profily surovin a technologie 3D tisku.

Udržitelnost

V Adhesive Technologies jsme se zavázali k vedoucímu postavení v oblasti udržitelnosti. Abychom mohli naše ambice naplnit, neustále se snažíme zlepšovat a zdokonalovat naše materiálové vědy a vědecké know-how v oblasti lepení, těsnění a povrchových úprav. Náš cíl: Každému zákazníkovi nabídneme řešení, která umožní snížení emisí a cirkulaci.
 

Převedení know-how a technologických znalostí do účinných inovací

.

Naše globální síť výzkumu a vývoje


Adhesive Technologies R&D Locations