Často kladené dotazy

Příležitosti v Henkelu

„Duch Henkelu“

Říká se, že důležité je zúčastnit se. My ve společnosti Henkel však chceme vyhrát. Právě tuto extra dávku motivace, ctižádosti a vášně spojující všechny zaměstnance společnosti Henkel po celém světě můžete vidět ve všech našich obchodních divizích, na každé pozici a ve všech úrovních společnosti.

Úspěch společnosti Henkel je postaven na lidech, kteří jsou otevřeni novým zkušenostem – lidech s podnikatelským duchem, kteří ve světě hledají nové nápady pro naše inovativní značky a přední technologie. 

Příznivce Henkelu na celém světě sjednocuje společná myšlenka: Jsme jeden tým. A právě to tvoří ducha Henkelu.

Získali jsme vaši pozornost? Jste zvědaví a chcete se dozvědět více?
Spojte se s námi osobně na některé z našich akcí nebo ještě dnes prostřednictvím našich stránek: www.henkel.cz/kariera.

Aktuální nabídky pracovních pozic naleznete na našich internetových stránkách v sekci “Kariéra” -> “Vyberte si z pracovních nabídek”.
Podívejte se na naše pracovní nabídky a pošlete nám svou žádost skrze www.henkel.cz/kariera.

Všechny aktuálně volné pracovní pozice ve společnosti Henkel naleznete na www.henkel.cz/kariera.

Vyplňte svůj profil na našem pracovním portálu a aktivujte funkci “job agent”. Na základě informací ve vašem profilu budete dostávat upozornění na nové pracovní příležitosti. Přejeme vám hodně štěstí! (Informace v angličtině).

Postup při podávání žádosti o zaměstnání

YouTube Thumbnail How to apply at Henkel: A step-by-step guide (Thumbnail)

Od doby, kdy postup při podávání žádosti o zaměstnání získal určité standardy, doporučujeme kandidátům vyplnit jejich profil na: www.henkel.cz/career. Pokud najdete pozici, o kterou máte zájem a splňujete požadavky, jednoduše nám zašlete elektronickou žádost. Je to tak snadné! Přejeme vám hodně štěstí.

Nejdůležitější je váš životopis (CV) a certifikáty, pokud nějaké máte. Náš online systém vám umožňuje vytvořit si vlastní jedinečný profil, díky kterému nás přesvědčíte o tom, že jste vhodným kandidátem.

Zašlete nám všechny potřebné dokumenty, které souvisí s vaší žádostí (např. záznamy z pracovních stáží, diplom nebo jiné dokumenty dokládající vaše vzdělání) v digitální podobě ve formátu PDF.

Ano – jednoduše vyplňte svůj profil v našem online systému. Jakmile bude váš profil připravený, můžete se ucházet o více pozic najednou.

Vaši žádost zpracuje náborový tým, proto neuvádíme žádnou kontaktní osobu. V takovém případě použijte všeobecné oslovení, například “Všem zainteresovaným osobám“ nebo “Vážená paní, vážený pane”.

Ano, prosím. Vzhledem k tomu, že Henkel je mezinárodní společností, budete pracovat s kolegy z celého světa a angličtina je náš oficiální firemní jazyk. Obecně platí: žádost píšeme stejným jazykem, kterým je psaná pracovní nabídka.

Ano. Všechny pracovní pozice v našem systému jsou vždy volné a ze systému je odstraníme až po jejich obsazení. Stáže jsou nabízeny každoročně, proto je daná pozice viditelná po celou dobu. Netrapte se přesným datem nástupu.

Členové našeho náborového týmu vám ochotně zodpoví veškeré otázky související s vaší žádostí. Zde je můžete kontaktovat.

Pokud mate technické dotazy, případně otázky týkající se procesu vyplňování online žádosti, klidněte sem

To závisí na typu pozice. Mezi odesláním vaší žádosti a nástupem většinou uplyne jen několik týdnů. Pokud se jedná o stáže, měli byste zaslat žádost čtyři až šest měsíců předem. Zde si můžete přečíst více o procesu zpracování žádosti a výběru kandidátů ve společnosti Henkel.

Každá pozice, která je v rámci společnosti Henkel otevřená, je jedinečná. Najít vhodného kandidáta je důležité pro obě strany – jak pro Henkel, tak pro daného kandidáta. Chceme se ujistit, že kandidát i společnost jsou pro sebe navzájem vhodnou volbou. Kandidátům poskytujeme zpětnou vazbu po dobu celého procesu.

Praxe

Každý, kdo má zájem o praxi v naší společnosti, případně o integrovaný studijní program, by měl poslat online přihlášku. Je to rychlé a šetří to váš čas i peníze. 

Pokud se zaučujete v rámci školícího centra nebo provozu, vaše školení bude trvat 7,5 hodiny denně. V případě odborných škol a univerzit pracovní doba záleží na vašem rozvrhu.

Ano, ve společnosti Henkel jsou k dispozici i stáže pro žáky. Počet míst je však omezený. Nabídky stáží naleznete na našem pracovním portálu – vyplňte online žádost.

Stáž

Data našich stáží jsou flexibilní a nejsou vázána na váš rozvrh v průběhu semestru. Žádost nám prosím zašlete alespoň 4 až 6 měsíců předem, vzhledem k tomu, že mnohé pozice obsazujeme dopředu. 

Nabízíme vám stáže v našich obchodních, chemických a technologických divizích.

Nabízíme vám stáže v oblastech:

 • Marketing, prodej, průzkum trhu
 • Nákup, logistika, Supply Chain Management
 • Finance, účetnictví, controlling
 • Lidské zdroje, firemní komunikace, IT a právo
 • Vývoj výrobků, výzkum a analytika, obalový management

Seznam aktuálně volných pozic na stáž najdete na naší internetové stránce v části Nabídky práce & Žádost nebo přes vyhledávač na facebookové stránce Henkel Careers. Prosím, zašlete svou žádost 4 až 6 měsíců před plánovanou stáží, protože mnoho pozic již může být obsazených. 

Ano, můžete. Není lepší způsob, jak podnítit kreativitu, inspiraci a motivaci pro úspěšnou závěrečnou práci než použít praktické zkušenosti – především v tak skvělé společnosti jako Henkel. Mějte na paměti, že obecně nenabízíme seznam témat, naopak očekáváme vaše konkrétní návrhy. Většina kandidátů, kteří s námi chtějí spolupracovat na závěrečné práci, už předtím stáž v Henkelu absolvovala. 

Přímý nástup

Ve společnosti Henkel nabízíme širokou škálu kariérních příležitostí. Aktuální pracovní nabídky sledujte na naší internetové stránce nebo na facebookové stránce Henkel Careers.

Určite vás potěší, co zde najdete!
 

Společnost Henkel nabízí absolventům nespočet možností pro odstartování jejich profesní kariéry – včetně mezinárodních příležitostí a rotace pracovních míst.

V závislosti na regionu a funkci, Henkel nabízí specifické trainee programy:

 • 24měsíční finanční trainee program v Corporate Internal Audit v Německu.
 • Talent On-boarding Program v Marketing a Sales oddělení v divizi Beauty Care.
 • Management Trainee Program v Asijském Pacifiku.
 • Absolventský Development Program v oblasti Středního východu – Severní Afriky.

Absolventi u nás většinou přímo naskočí do pracovního procesu, což má různé výhody, mezi které patří mimo jiné i

 • Zodpovědnost od prvního dne
 • Komplexní cvičná práce a zaškolení od přímého nadřízeného
 • Na míru šitý program vzdělávání a individuálního rozvoje
 • Rotace pracovních pozic po šesti měsících v průběhu prvních dvou let

Náš talent management je založený na filozofii „Třikrát dva“: nadaní lidé u nás mají možnost pracovat v rámci nejméně dvou pozic, dvou obchodních oblastí a dvou různých zemí. Důvodem stojícím za tímto přístupem je přesvědčení, že pracovat na různých pozicích, v odlišných obchodních divizích a funkcích je dobré pro váš osobní rozvoj a pomáhá vám to vnímat Henkel jako globální společnost.  

Zde najdete další informace o našich zaškolovacích programech.

Zjistěte více o své budoucnosti ve společnosti Henkel

Tváre rôznych zamestnancov spoločnosti Henkel. Vyžaruje z nich sebavedomie a usmievajú sa.

Pojďme společně přinést změnu

Kariéra v naší společnosti znamená růst v energické a různorodé kultuře založené na důvěře a sounáležitosti a možnost realizovat nové ideje v praxi.

Máte odvahu přispívat ke změnám? Ozvěte se nám.