Dutova kariérní cesta

Jakou roli ve tvém životě hrají technologie? 
Využívání technologií mi umožňuje soustředit se na věci, které jsou skutečně důležité, abychom dokázali více s menším úsilím. Vezměte na příklad úkol analyzovat stovky produktů u různých zákazníků. V tomto případě můžeme použít statistické prognózy pro relativně stabilní produkty. To znamená, že můžeme více času věnovat prognózám nestabilním produktů. Tak můžeme zvýšit přesnost a efektivitu a – co je nejdůležitější – eliminovat z výsledků lidský faktor. 

Jak v týmu podpořit zapálení pro nové technologie? 
Nejdříve je potřeba zjednodušit složitou „technologickou“ koncepci a komunikovat ji týmu srozumitelným laickým jazykem. Poté, pokud je to možné, zapojit tým do navrhování implementace. Nakonec zdůrazněte, jak jim to pomůže v práci a umožní růst podnikání ve větším měřítku.

Jak se tvůj život v Šanghaji liší od života v Sydney? 
Neuměl jsem ani slovo čínsky, zpočátku to nebylo lehké jak na osobní tak na pracovní úrovni. Časem se to výrazně zlepšilo. Díky jednoduchosti plateb mobilem a nakupování online je pro mě život opravdu méně stresující. Když vycházím z domu, téměř nepotřebuji peněženku ani karty. Navíc, přizpůsobivost a agilita čínské společnosti je mnohem větší než kdekoliv na světě. 

Jaký krok měl největší dopad na tvůj rozvoj? 
Řekl bych, že odchod do zahraničí na regionální centrálu. Nejenže mi to rozšířilo obzory, ale také jsem se seznámil s mnohem složitějšími problémy. Například jsem měl za úkol zlepšit klíčové ukazatele výkonnosti, které u jednoho z našich hlavních zákazníků v Číně už rok klesaly, a zároveň jsem musel od základů vybudovat nový tým a proces. 

Co je na společnosti Henkel skutečně jedinečné?  
Henkel je místem, kde si vyhrnete rukávy, zpochybníte status quo, dostanete odměnu, a ještě se přitom pobavíte!