15. 8. 2022  Praha

Henkel uvádí ekologičtější složení Persilu

S produkty Persil perete efektivně a s ohledem na naši planetu

Společnost Henkel, která se neustále snaží hledat udržitelná řešení a přinášet svým zákazníkům inovativní produkty, přichází na trh s ekologičtějším složením oblíbeného pracího prostředku Persil. Nové prací gely, disky a kapsle značky Persil s obnovenou recepturou, která obsahuje 92 % biologicky odbouratelných složek*, vyperou vaše oblečení nejen extra účinně, ale navíc i v novém udržitelném standardu. Tato novinka ve složení znamená další krok v dlouhodobé strategii – vytvářet větší hodnotu a zároveň snižovat environmentální stopu, kterou si společnost Henkel, jako lídr v zodpovědném podnikání, stanovila do roku 2030. Spolehněte se na Persil, který vám zabezpečí dokonalé výsledky praní s ohledem na naše životní prostředí.

Pro čistší planetu

Mnohé značky pracích prostředků uvádějí na etiketách svých produktů informace, na kolik procent je jejich složení biologicky odbouratelné. Ale co vlastně pojem „biologicky odbouratelný“ znamená? Jednoduše řečeno, za biologicky odbouratelné složky se považují všechny materiály, které se rozkládají v důsledku zásahu živých mikroorganismů existujících v přírodě. Prostřednictvím nich začne rozkladný proces, při kterém se původní produkt promění na prvky, které se postupně vstřebají do částic půdy. Vy tak neprodukujete odpad, ale přispíváte k péči o životní prostředí.

Všechny produkty Persil Active Gel, Persil Discs 4v1 a Persil Power Caps s novou recepturou obsahují 92 % biologicky odbouratelných složek* a jsou dodávány ve 100% recyklovatelném obalu. Vaše praní se tak stává k přírodě ještě šetrnější.

Sáhněte po vylepšených produktech Persil a najděte v nich své favority – ať už upřednostňujete klasiku, nebo hledáte moderní přístup k praní.

Persil Active Gel

Tekutý prací prostředek Persil Active Gel s integrovanou Deep Clean Plus technologií obsahuje unikátní kombinaci aktivních látek, které bojují proti těm nejodolnějším skvrnám hluboko uvnitř vláken. I přes dokonale čisticí sílu je prací gel k vláknům prádla šetrný. Jeho velkou předností je účinné odstraňování nečistot při nízkých teplotách, a to už od 20 °C. Vaše prádlo zanechává zářivě čisté a svěží, a navíc s Active Fresh efektem přináší pocit vypraného oblečení po dlouhou dobu.

K dispozici je také varianta Persil Sensitive Gel pro lidi s citlivější pokožkou, která v sobě spojuje stejně dobrý prací výkon, ale na druhé straně je šetrný k citlivé pokožce. Je dermatologicky testovaný, hypoalergenní a jeho příjemná vůně je obohacená o aloe vera. Doporučená maloobchodní cena obou variant je 549 Kč/50 praní.

Persil Discs 4v1

Persil Discs 4v1 jsou první čtyřkomorové prací kapsle, které v sobě ukrývají čtyři důležité funkce v jednom pro prvotřídní péči o oblečení. První komora je unikátní směs enzymů, která si poradí i s těmi nejodolnějšími skvrnami a nečistotami. Ve druhé jsou obsažené účinné polymery, ty dokážou rozjasnit oblečení až o 50 %. Třetí komora je zodpovědná za dlouhotrvající svěžest a poslední, čtvrtá komora, se stará o strukturu vláken a zachování původního stavu oblečení. Velkou výhodou kapslí je jednoduché používání, jelikož už nemusíte studovat správné dávkování a množství pracího prostředku. Navíc Persil Discs 4v1 jsou uskladněné v praktickém balení s dětskou pojistkou.

Doporučená maloobchodní cena Persil Discs 4v1 je 549 Kč /28 praní.

Persil Power Caps

Gelové kapsle Persil Power Caps obsahují účinnou kombinaci třech vysoce koncentrovaných pracích gelů, které čistí do hloubky vláken, dodají intenzitu barev a zajistí svěží a voňavé prádlo až na 30 dní. Kapsle Persil Power Caps jsou účinné i při nízkých teplotách, a to už od 20 °C. S technologií Deep Clean hravě odstraní i ty nejodolnější skvrny. S Persil Power Caps budete prát efektivně a výsledkem bude dokonale čisté a svěží oblečení.

Doporučená maloobchodní cena Persil Power Caps je 549 Kč /33 praní.


*Vztahuje se na organické složky podle OECD 301/302.

Tiskové zprávy (486,71 KB)

Více informací