Oblasti působení

Řešení od společnosti Henkel se používají k výrobě mnoha produktů, se kterými se setkáváte každý den: auta, knihy, časopisy, počítače, letadla, ledničky, mobilní telefony, nábytek, textil, obaly a dalších. Zjistěte více o trzích, na kterých působíme.

Výroba a údržba letadel

Pod našimi křídly je více než 50 let zkušeností a díky nim je společnost Henkel lídrem v oblasti strukturálních lepidel a povrchových úprav pro letecký průmysl OEM a MRO. Nezaleží na obtížnosti vašeho úkolu, vždy můžeme pomoci. Jsme součástí více než 5000 leteckých specifik, jsme připraveni podporovat váš proces od začátku až do konce, po celém světě. Společnost Henkel intenzivně investuje do výzkumu a vývoje, aby mohla poskytnout širokou škálu produktů Bonderite a Loctite, které se dokážou vypořádat s jakoukoliv potřebou ve výrobě nebo údržbě. Díky osvědčeným odborným znalostem a celosvětové distribuční síti mohou inovativní materiály společnosti Henkel poskytnout našim zákazníkům praktické, ekonomické a výkonnostní výhody. 

Naše výrobky splňují přísné předpisy a náročné normy. My ale se současným stavem nejsme spokojeni. Vždy se snažíme hledat nutné pokroky ve výrobě a údržbě letadel.

Automobilový průmysl a doprava

Henkel je klíčovým partnerem a poskytovatelem řešení v oblasti designu, vývoje, výroby a údržby osobních a nákladních automobilů, letadel a dopravních systémů. Naše vysoce výkonná lepidla a tmely umožňují zákazníkům navrhovat a stavět pokročilé, ale přitom lehké konstrukce. Tato lepidla a tmely dovolují zrealizovat zdánlivě protichůdné cíle, jako je vyšší rychlost a nižší spotřeba paliva.

Protože jsme od začátku zapojeni do procesu navrhování a vývoje, můžeme nabídnout řešení šitá na míru požadavkům a potřebám trhu. Výsledkem jsou výrazné konkurenční výhody, jako šetrnost k životnímu prostředí a nákladově efektivní operace.

Budovy, konstrukce a nábytek

Více než kdy dříve dnes konkurenceschopnost výrobců a jejich dodavatelů závisí na použití moderních výrobních procesů. Šikovnou koordinaci produktů, procesů a služeb je možné dosáhnout vyšší kvality, produktivity a ekonomické efektivity. Jak tento postup uvést do praxe, to společnost Henkel představuje na pojivech a systémech pro stavební, konstrukční a nábytkový průmysl.

Henkel je odborníkem na dekorativní povrchové úpravy, který umožňuje vytvářet nové nápady v oblasti produktového designu. Naše pojiva určená pro nábytkový průmysl pomáhají našim zákazníkům zlepšovat jak jejich výkonnost, tak udržitelnost jejich činnosti.

Technologický rozsah v kombinaci se znalostí aplikací, rozmanitou podporou a přehledem v rámci odvětví, to vše jsou důvody, proč je Henkel světovým lídrem a výběrový dodavatel průmyslu stavebních komponent.

V rámci odvětví opracovaného dřeva působí společnost Henkel jako celosvětový partner v zajištění vysoké kvality produktu a profesionální technické podpory, která umožní našim zákazníkům být o krok napřed v produktovém vývoji, designu a bezpečnosti při použití tekutých PUR pojiv.

Zpracované dřevo

Henkel je váš výrobce a dodavatel jednosložkového kapalného polyuretanového adhezivního systému pro dřevěné materiály. Pod značkou Loctite Purbond poskytujeme vysoce kvalitní adhezivní systémy, kompetentní rady od průmyslových specialistů a spolehlivou technologickou podporu pro vaše potřeby. 

Jsme lídry díky vysoce působivým řešením vytvořených s ohledem na spotřebitele. Buďte naším partnerem a staňte se více udržitelní!

Nábytek a stavební komponenty

Pokud chcete modernizovat své výrobní procesy, vyrábět lehčí výrobky a struktury nebo zlepšit kvalitu, efektivitu a udržitelnost nábytku a stavebních prvků, můžeme vám pomoci. Lepidla společnosti Henkel lze použít v nábytkářském průmyslu pro spojení různých dřevěných částí všeho druhu. A nakonec to nejlepší, naši zákazníci jsou podporování globálním obchodním týmem a technickou podporu.

Jsme lídry díky vysoce působivým řešením vytvořených s ohledem na spotřebitele. Buďte naším partnerem a staňte se více udržitelní!

Domácnost, škola a kancelář

Henkel nabízí kvalitní a inovativní portfolio známých značek, které uspokojují potřeby domácností, škol a kanceláří.

Více než 75 let se Henkel prezentuje inovacemi, vysokou kvalitou a odbornou specializací v oblasti lepidel pro domácnost, školy a kanceláře. Henkel a jeho produkty najdete na celém světě. Všude jsou zárukou vysoké kvality a to v každé produktové kategorii. Henkel nabízí ta nejlepší řešení v podobě sekundových lepidel, univerzálních lepidel či lepících tyčinek pro širokou skupinu zákazníků, od domácností až po děti. 

Elektronika

Elektronické inovace se dotýkají snad každé stránky našeho života. Řídíme hybridní a elektronické automobily s vyspělými asistenčními systémy, používáme chytré telefony k organizaci naší práce a hrám, vidíme nový svět přes technologie rozšířené reality, užíváme si interaktivní obrazovky v letadlech a kontrolujeme naše obytné prostory pomocí připojených domácích zařízení. Před pár lety byly tyto inovace snem. 

Henkel je předním dodavatelem materiálů pro montážní linky a pro průmysl polovodičových obalů. Naše vyspělé složení zahrnuje řadu složek, které usnadňují elektrické propojení, poskytují strukturální integritu, nabízejí kritickou ochranu a přenášejí teplo pro spolehlivý výkon. Jsme hrdí na to, že můžeme vytvářet produkty, které zlepšují dnešní elektronické technologie a umožňují vznik pokroků zítřků.

Energie a odpadní vody

Společnost Henkel nabízí prvotřídní lepidla, materiály na zapouzdření a zalévání a konformní nátěry pro řadu různých aplikací při výrobě energie a pro zařízení na zpracování odpadních vod.

Díky komplexnímu portfoliu produktů podloženému desítkami let zkušeností a technickou podporou od týmu profesionálů není překvapením, že je společnost Henkel globálním lídrem a preferovaným dodavatelem mnoha největších výrobců na světě. Se zkušenostmi a produkty vhodnými jak pro výrobu originálních dílů, tak i pro údržbu zařízení, je společnost Henkel schopná nabídnout kompletní balíček řešení.

Zdravotnictví

Technici, specialisté a chemici společnosti Henkel zabývající se zdravotnictvím si uvědomují, že vaše lepidlo musí být stejně unikátní jako vaše výrobky.

Technické znalosti společnosti Henkel, nabídka partnerství s nízkými riziky, inovační filozofie, infrastruktura pro globální podporu a historie předního výrobce špičkových materiálů na trhu umožňují budoucí rozvoj v návrhu lékařských přístrojů.

Pro zdravotnické pásky vám dodáme kompletní sortiment tavných lepidel, lepidel na vodní i rozpouštědlové bázi, akrylových i UV akrylových lepidel s vynikající přilnavostí, jež jsou současně šetrná k pokožce, s možností upevnění k různým nosičům používaným ve zdravotnické praxi a s dobrou prodyšností.

Společnost Henkel si uvědomuje, že kvalita a konzistence mají ve farmaceutickém odvětví nejvyšší význam, a ručí za adhezi a správnou funkci svých lepidel. Disponujeme zkušenostmi, prostředky a odbornými znalostmi, aby měl váš transdermální projekt úspěch.

Pro odvětví lékařských elektronických přístrojů společnost Henkel nabízí vysokou spolehlivost, prověřená spojovací řešení, jako jsou elektricky vodivé inkousty a lepidla, zapouzdření, výplně, pájecí a potahové materiály. Tato řešení se používají v sestavách kardio a neurostimulačních zařízení. Čidlech vlhkosti a elektrodách EKG a TENS.

Řemeslníci & Profesionálové

Divize Lepidel společnosti Henkel nabízí vysoce inovované portfolio kvalitních značek pro řemeslníky v oblastech pokládky obkladů a dlažeb, podlah, truhlářských a instalatérských prací.

Od roku 1876 Henkel pomáhá svým zákazníkům s využití moderních technologií a vzájemné spolupráce. Stačí kliknout na menu po levé straně a budete propojeni na stránku, kde můžete vznést dotaz na naše specialisty. S potěšením můžeme konstatovat, že produkty Henkel splňují nejpřísnější ekologické standardy.

Osobní hygiena

Pokud jde o zdraví, wellness a komfort, zákazníci vyžadují kvalitu. Ať už spotřebitel hledá u hygienických produktů šetrnost, větší pocit bezpečí, že výrobek nebude prosakovat nebo jemnost na dotek, je pro nás vždy důležité zaměřit vývoj produktů na jejich potřeby. Výrobci a dodavatelé hygienických potřeb použili vyspělou technologii, aby zkombinovali a spojili netkané textilní vložky, plastové fólie, savé materiály, elastické látky a speciální lepidla, které mají společně jediný cíl – uspokojení. 

Společnost Henkel nabízí komplexní řešení pro hygienický průmysl, aby co nejlépe splnil požadavky spotřebitele – žít svůj život naplno. Zaměřujeme se na smysly spotřebitelů: zrak, čich, dotek a zvuk. Naše široká škála adhezivních roztoků splňuje požadavky pro vaši výrobu. Naše inovativní výrobky pro jednorázové hygienické potřeby a průmysl netkaných materiálů, kombinují vysokou přilnavost a šetrnost k pokožce, a tak vybavují naše hygienické výrobky správnými vlastnostmi pro každou aplikaci.

Jsme lídry díky vysoce působivými řešeními vytvořenými s ohledem na spotřebitele. Buďte naším partnerem a staňte se více udržitelní! 

Obalové materiály a papír

Kromě přitažlivého designu hledají zákazníci balíčky na cesty, jejichž základním kamenem je udržitelnost. Každé balení musí dát spotřebitelům jistotu, že jeho obsah splňuje slib značky. Výrobci, kteří se zaměřují na potřeby spotřebitele, se obrací na dodavatele, kteří rozumí jejich obavám s obaly.

Průmyslová údržba a opravy

Proaktivní produkty a procesy snižující vaše náklady na údržbu
Když se stroje zastaví, znamená to nákladnou odstávku a drahou výměnu součástek a stroje.

Proces preventivní údržby Loctite vychází z řešení světového výrobce lepidel číslo jedna. Jsou efektivním způsobem, jak předcházet poruchám zařízení, a prodlužují životnost vašich technologických prostředků.

Opravy, údržba a generální opravy

Ve společnosti Henkel kombinujeme špičkové výrobky pro zpracování kovů s aplikačním systémem a s nejlepší technologickou podporou, která umožňuje maximalizovat produktivitu a zároveň snižovat náklady. Od kování po vytlačování a tažení ocelí, neželezných kovů, kovových cívek, kovových obalů a kovoobráběcích řešení která jsou podporována desetiletími zkušeností a inovací.     
 
Průmysl zpracování kovů 
Naše široké portfolio produktů zahrnuje válcové oleje, maziva pro obrábění, čistící prostředky a předúpravu, které se používají v mnoha průmyslových odvětvích, včetně potravinářského průmyslu nápojových obalů, výroby oceli a automobilového průmyslu.          

Výroba

Bez ohledu na odvětví dokáží lepidla Henkel řešit problémy, poskytovat konzistentní, spolehlivé výsledky a překonávat očekávání zákazníků.

Henkel je univerzálním dodavatelem řešení pro racionalizaci výrobních linek od lepidel snižujících hluk a vibrace ve spotřebičích po zajišťovače závitů a těsnicí přípravky, které zabraňují drahým únikům kapalin z klimatizací.

Sport a móda

Rostoucí náklady na pracovní sílu a pokroky v ekologické produkci jsou náročnými úkoly ve sportovním a módním průmyslu. Pokud pracujete se společností Henkel, můžete využít naší globální sítě, technického know-how a inovačních schopností k řešení těchto úkolů. Díky největšímu portfoliu lepidel a specifickému know-how o procesu jsme schopni podpořit váš výrobní proces, bez ohledu na náročnost vašeho úkolu.

Služby přizpůsobené vašim specifickým potřebám
Coby společnost s vedoucím postavením v oblasti lepidel, nabízíme optimální lepící roztoky, které splňují požadavky pro výrobu vašich bot, míčů, tašek nebo lodí. Poskytujeme diverzifikované portfolio technologií včetně lepidel na vodní bázi, beztoulenová lepidla, kyanoakryláty, tavná a polyuretanová tavná lepidla.

Izolepy, štítky a grafika

Společnost Henkel je vaším pomocníkem ve vývoji udržitelných a inovativních řešení pro izolepy, štítky a grafiku. Naše lepidla citlivá na tlak (PSA) mohou poskytnout nejvyšší bezpečnostní standardy jak pro potravinářské, tak i pro nepotravinářské účely. Dále dokáží snížit celkovou spotřebu energie, zredukovat odpad a obaly. A pokud máte speciální požadavek, náš tým má odborné znalosti a přizpůsobí řešení vaším požadavkům.

Lepidla citlivá na tlak přizpůsobená vaším potřebám
Naši odborníci na lepidla se zavázali k neustálému vývoji a inovacím v technologiích PSA. Spolupracujeme s našimi partnery, abychom pomohli rozvoji a úzce spolupracujeme s našimi zákazníky během procesu vývoje jejich produktu. Můžeme vás podpořit s individuálně přizpůsobenými PSA a bezproblémovou integrací těchto řešení do vašeho výrobního procesu.

Udělej si sám

Již více než 75 let je název Henkel synonymem inovace, prvotřídní kvality a nejvyšší úrovně odborných znalostí v oblasti lepidel nejen pro řemeslníky, ale i pro domácí kutily, příležitostné opraváře, chataře, chalupáře, atd.  Po celém světe lze nalézt přední značkové výrobky firmy Henkel, které se v daných kategoriích a oblastech těší vysoké popularitě a důvěře. Naše produkty se řídí společným mottem: Henkel vám usnadní život.