Sustainability ambassador program

1_Sustainability_Week_eciRGBv2

Motivujeme naše ambasadory, aby se dále podíleli na šíření informací

Ambasadoři udržitelnosti společnosti Henkel jsou podporováni v návštěvách škol, aby ukázali dětem možnosti udržitelného chování. Tato akce pomáhá dalším generacím pochopit, jak správně a efektivně využívat zdroje již od ranného věku. Vzdělané děti zněkolikanásobí naši snahu šíření těchto informací tím, že sdílejí své nově nabyté znalosti s okolím. Do konce roku 2020 se nám podařilo oslovit přibližně 175 000 školáků z 54 různých zemí.

Naším cílem je také propagovat zdravý životní styl a zvýšení povědomí o nadbytečné spotřebě vody a energie napříč našimi provozovnami. Jedním z prvků tohoto předsevzetí je naše „(Y)our move toward sustainability” iniciativa, která byla představena v roce 2014. Ta motivuje zaměstnance uplatňovat udržitelné chování v jejich každodenním pracovním živote.  Například tím, že se vyhnou zbytečnému tisku, vypnou po sobě světla a budou se stravovat zdravěji.

Důležitou cílovou skupinou jsou zákazníci, které oslovují naše značky a technologie. Proto vznikla iniciativa “Say yes! to the future”, která kupříkladu podporuje obchodní zástupce společnosti Henkel tím, že jim zařídí školení v oblasti udržitelnosti (týkající se prodeje), a to nad rámec Sustainability Ambassador program. Tyto znalosti poté aplikují během práce na společných projektech s našimi obchodními partnery. Například v logistice nebo tím, že šíří povědomí o udržitelných nákupních rozhodnutích.


In September 2018, Henkel employees visited three local schools in South Africa and provided information about sustainability to around 730 children.

V září 2018, navštívili zaměstnanci Henkel tři školy v Jižní Africe a sdělili informace o udržitelnosti více jak 730 dětem.


Learning by playing - elementary school children are taught how to handle our planet's resources responsibly. An Xintong and Gan Jiayu are proud of what they've learned at a holiday school in Shanghai, China.

Učení hrou – děti se na základních školách učí, jak zodpovědně zacházet se zdroji naší planety. Žáci Xintong a Gan Jiayu jsou pyšní na to, co se naučili v Šanghajské letní škole.


Henkel’s Sustainability Ambassadors visit schools to teach children how to use resources efficiently, like here in Kápolnásnyék, Hungary.

Ambasadoři udržitelnosti navštívili školy v maďarském městě Kápolnásnyék, aby naučili děti, jak efektivně využívat zdroje.


Through school visits Henkel’s Sustainability Ambassadors are engaged to inspire kids for sustainability topics, like here in Indonesia.

Prostřednictvím programu pro školy, v rámci programu Sustainability Ambassador, zprostředkované zaměstnanci Henkelu, se děti na základní škole naučily, jak snížit spotřebu energie, vody a odpadu v kuchyni, koupelně a obývacím pokoji.

Nad rámec našich stávajících programů chceme dát naším zaměstnancům příležitost zapojit se do dobrovolnických projektů, a přispět tak své komunitě. Patří mezi ně takzvané „Building Trips”, kde naši zaměstnanci pomáhají budovat rodinné domy pro lidi v nouzi. Tento projekt je ze strany Henkel podporován darováním věcných darů, jako jsou stavební materiály. Naše společnost je jedna z hlavních podporovatelů programu „Teach First“, který napomáhá k aktivnímu zapojení absolventů vysokých škol a budoucích lídrů. Ti poté přednášejí a pomáhají školám a studentům v sociálně znevýhodněných komunitách.